vineri, 12 octombrie 2012

Liga a III-a: Unirea Câmpina - Conpet Ploiești 1-0. Arbitrul a fost ”certat” de gazde la pauză și de oaspeți la final!

Chiar dacă nu au fost faze decisive incriminabile arbitrului Cristian Vieru, totuși, arbitrajul său a nemulțumit ambele tabere. Astfel, la pauză, pe un ton destul de vehement, în drum spre cabine, antrenorul formației Unirea Câmpina, Florin Stăncioiu, l-a ”certat” serios pe arbitru, acuzându-l că
a fluierat mult prea ușor fault în favoarea oaspeților la aproape orice contact și a tolerat tragerile de timp ale adversarilor săi.

La final, unul dintre membrii staff-ului tehnic al Conpetului a țâșnit de pe banca tehnică și a avut un schimb destul de dur de replici cu arbitrul Vieru. Cavalerul fluierului s-a mărginit doar să-i arate drumul spre vestiare...