miercuri, 31 iulie 2013

FC Bănești a jucat ieri la Moreni un meci amical

Ieri după-amiază, FC Bănești s-a deplasat la Moreni, pentru un meci amical cu formația locală, Flacăra. După 4-1 la pauză pentru gazde,
la final, morenarii s-au impus cu 7-4, dar antrenorul Ion Burchi a apreciat utilitatea acestui meci amical: ”Am făcut două echipe diferite pentru fiecare repriză și în ciuda înfrângerii pot să spun că am făcut un antrenament bun în fața unui adversar valoros. Și acest meci ne-a arătat că mai avem mult de muncă, dar sper ca până la ora începerii campionatului să fim cât mai aproape de ceea ce îmi doresc eu de la această echipă”.