marți, 15 septembrie 2015

Clasare pe podium pentru motocrosul câmpinean în etapa de la Lugoj

La finalul săptămânii trecute, la Lugoj, pe noul traseu de pe culmile Hezerişului, a avut loc etapa a patra a Campionatului Naţional de Motocros, la care Câmpina a fost reprezentată de doi sportivi de la clubul Lido, club condus de fostul multiplu campion naţional Cătălin Duţă. Astfel, Sebastian Strechioiu (foto) a reuşit să se claseze pe treapta a doua a podiumului la clasa MX1, după un parcurs bun în ambele manşe, încheind la numai 6 puncte în spatele reprezentantului clubului gazdă Mihai Stoichescu, în vreme ce Marcel Vişoiu, la clasa amatori, s-a clasat pe locurile 4-5, la egalitate de puncte (34) cu sportivul Bogdan Benga, de la Jitsu Zărneşti.
Etapa a fost organizată de Moto Extrem Lugoj şi au participat peste 50 de sportivi din întraga ţară. Următoarea etapă a Campionatului Naţional de Motocros va avea loc pe 26 septembrie, pe traseul de la Copşa Mică.