duminică, 6 martie 2016

Liga A. Unirea Cocorăştii Colţ - CS Blejoi 0-2

CS Blejoi a profitat de pasul greşit făcut pe teren propriu ieri de CS Cornu, 0-1 cu CSO Plopeni, şi a trecut pe locul al doilea al clasamentului, învingând la pas în deplasarea de la Cocorăştii Colţ.
Ruptureanu a deschis scorul în minutul 9, iar acest avantaj a dus la un control total al partidei din partea formaţiei pregătite de Răzvan Vlad. Reuşita golgheterului Mircea Ivan, la 3 minute de la reluarea partidei, a conturat o victorie clară, după un joc pe care formaţia din Blejoi l.a dominat cu autoritate de la un capăt la celălalt.
La fluierul arbitrului câmpinean Mihai Amorăriţei s-au aliniat următoarele echipe:
Unirea Cocorăştii Colţ: Manea - I. Niţoi, Simion, Ad, Mihai, Păun, Cr. Bălan, Cazan, Matei, Durlea, Aristan, Fl. Bălan. Au mai jucat: B. Niţoi, Dobre, Risipitu. Antrenor: Valentin Tudor.
CS Blejoi: Ad. Gheorghe - Cl. Stoica, D. Badea, Filip, Stanca - Ir. Dumitru, Prodan - Ruptureanu, Cr. Vasile, D. Gheorghe - Ivan. Au mai intrat: Vl. Badea, Fl. Badea, Enciu, Sterie. Antrenor: Răzvan Vlad.