Liga a 3-a. Unirea Câmpina - FC Zagon 2-1

Marcatori: Stăncescu 33, 38 - Postolică 72.
Unirea Câmpina: Stroescu - Şaucă (75 Ruptureanu; 87 Neagu), Lungu, B. Şandru (cpt), Stanca - Maria, Savu, Stăncescu, Dobrinoiu (60 Ir. Dumitru) - Liuba (53 Bica), Camara. Rezervă neutilizată: Anghelache. Antrenori: Florin Stăncioiu (principal), Costin Plăvache, Marius Palancianu (secunzi).
FC Zagon: Nagy - Mihăeş, Ceauşel, Răduţoiu (cpt), Postolică - Popa, Gazda, Căşineanu (46 Csiki; 84 Markoş), Ştirbu - Pântea (72 Bărbăşescu), Puşcaşu (74 Bodean). Rezerve neutilizate: Fejer - Suciu. Antrenori: Teodor Ardelean (principal), Dumitru Suciu, Mihail Lazăr (secunzi).
Arbitri: Cristian Braşovvean (Floreşti-Cluj) - Cristina Măndiţă (Tunari-Ilfov), Marius Constantin (Bucureşti).
Observatori: Elena Muşetoiu (Câmpulung Muscel) - pentru arbitraj, Dumitru Straţi (Bucureşti) - pentru joc.
Ultimul meci oficial pentru Unirea Câmpina la primul ei sezon în Liga a 3-a a fost unul fără istoric. A condus cu 2-0 încă dinainte de pauză, prin "dubla" lui Stăncescu
şi chiar dacă oaspeţii au apăsat mai tare pe acceleraţie pe final, simţind că pot obţine o remiză onorabilă, nu au reuşit decât să reducă din diferenţă prin Postolică, acelaşi jucător mai trimiţând o dată mingea în bara transversală, în minutul 65.
Dincolo de jocul în sine, la final am constatat cu o oarecare amărăciune că atmosfera nu era cea firească pentru o echipă nou promovată, care s-a comportat mai mult decât onorabil, încheind campionatul pe podium. Să fie acesta semnalul că a fost ultimul meci al echipei Unirea?!