"Liga lu' Lică". Tricolorul Breaza - CSO Plopeni 1-0

A marcat: Sandu 60 (autogol)
Tricolorul Breaza: Iscru - Brânzea (53 Voinea), Neagu, Soreanu, Coman, Duricu, Bunea (cpt.), Chivu, Alexe, Stan (74 Urdea), Vintilă. Rezerve neutilizate: D. Constantin - Basma, M. Duricu, Cârciu, Mușea. Antrenor: Marius Vișan
CSO Plopeni: Marinică - Puiuleț, Căpraru, V. Sandu (cpt.), Cioc, O. Gheorghe (77 Fl. Dumitrache), Lungu (79 Zahiu), Trică (46 Codreanu), Huza, Copilu, A. Vasile (46 Zamfir). Rezerve neutilizate: Niță - Manole, Cr. Dumitru. Antrenor: Daniel Dumitrache
Arbitri: Andrei Moroiță - Octavian Ciorescu, Sorin Nistor (toți din Ploiești). Observator: Ion Mihai (Ploiești)
Formația brezeană a reușit, astăzi, să-și revină după eșecul dureros din runda inaugurală, învingând, după un meci echilibrat, cu 1-0, pe CSO Plopeni. Începutul jocului de pe stadionul "Parc" a fost unul anevoios, ocaziile lipsind cu desăvârșire la ambele porți până în minutul 20, atunci când Brânzea a trimis o minge ce se dorea a fi o centrare, dar s-a transformat într-un șut periculos, ce a prins pământul și a fost scos de Marinică de sub transversală. Plopenarii au răspuns printr-o serie de lovituri de colț și faze fixe, fără a pune, însă, mare pericol la poarta lui Iscru, pentru ca, la ultima fază a reprizei, Bunea să rateze o ocazie imensă - lăsat singur cu portarul advers, a șutat cu piciorul stâng pe lângă poarta adversă. În repriza a doua, jocul a fost, de asemenea, echilibrat, cu ocazii bune de ambele părți, singura fructificată, însă, fiind în minutul 60, atunci când o centrare excelentă a lui Alexe, care l-ar fi găsit pe Vintilă cu poarta goală, a fost deviată de Valentin Sandu în propria poartă. Spre final, plopenarii au încercat să forțeze atacurile spre poarta gazdelor, dar s-au lovit atât de apărarea excelent coordonată, cât și de paradele de senzație ale lui Iscru, care a reușit să apere tot ceea ce a fost pe spațiul porții.
Sursa text şi foto: csotricolorulbreaza.blogspot.ro.