vineri, 30 septembrie 2016

Sâmbătă, 1 octombrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, finale
Finala mică
ora 20.00, Cali: Iran – Portugalia
Alessandro Malfer (Italia), Chris Colley (Australia), Khalid Hnich (Maroc), Yuri Garcia (Columbia)
Finala
ora 22.30, Cali: Rusia – Argentina

Liga a 2-a, etapa a 10-a, delegările oficialilor prahoveni

sâmbătă, 1 octombrie, ora 11.00
Afumaţi: CS Afumaţi - Poli Timişoara
Andrei Antonie (Bucureşti) - Andrei Roman (Tg. Neamţ), Florin Cosma (Piatra Neamţ) - Dan Dreve (Cluj-Napoca) - Silviu Crângaşu (Ploieşti), George Constantinescu (Slatina)
sâmbătă, 1 octombrie, ora 15.00
Clinceni: Academica Clinceni - Dacia Unirea Brăila
Dan Botescu (Bucureşti) - Adrian Vornicu (Iaşi), Ovidiu Aruşoaie (Piatra Neamţ) - Adrian Illyeş (foto) (Ploieşti) - Aurelian Simion (Piteşti), Lucian Cârjă (Constanţa)
luni, 3 octombrie, ora 18.00 
Mioveni: CS Mioveni - CSM Rm. Vâlcea

Programul echipelor câmpinene în week-end

Sâmbătă, 1 octombrie, ora 11.00
Juniori A
Câmpina, teren Petrol: CS Câmpina - Avântul Măneciu
Sâmbătă, 1 octombrie, ora 13.00
Juniori D
Câmpina, teren Petrol: HM Junior Câmpina - Viitorul Comarnic
Sâmbătă, 1 octombrie, ora 14.00
Juniori D
Câmpina, stadion Rafinărie: Fortuna Breaza - Petrosport II Ploieşti
Sâmbătă, 1 octombrie, ora 15.30
Juniori C
Câmpina, stadion Rafinărie: Fortuna Breaza - HM Junior Câmpina
Duminică, 2 octombrie, ora 11.00
Liga B Prahova
Câmpina, teren Petrol: Muntenii Câmpina - ACS Ariceşti
Duminică, 2 octombrie, ora 13.30
Liga B Prahova
Câmpina, stadion Rafinărie: Sportul Câmpina - Unirea Călineşti

Liga I, etapa a 11-a, partidele de sâmbătă, delegări

ora 18.00, Mediaş: Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
arbitri: Marius Avram (foto) (Bucureşti) - Florin Păunescu (Rm. Vâlcea), Vlad Bârleanu (Bucureşti) - Adrian Cojocaru (Galaţi)

Liga I, etapa a 11-a, partidele de vineri, rezultate

ora 18.00, Iaşi: CSMS Iaşi - Poli Timişoara 0-1
Drăghici 61
ora 20.30, Tg. Mureş: ASA Tg. Mureş - CFR Cluj-Napoca 1-3
Zicu 84 - Nascimento 16, Mureşan 55, Omrani 83

Vineri, 30 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială Feminin Juniori sub 17 ani, Iordania
ora 15.00, Irbid: Venezuela – Germania 1-2
ora 17.00, Amman: Mexic – Noua Zeelandă 5-0
ora 18.00, Irbid: Camerun – Canada 2-3
ora 20.00, Amman: Iordania – Spania 0-6
Preliminarii Campionatul European Juniori sub 17 ani
ora 14.00, Raahe (Finlanda): Suedia – Bulgaria 3-1
ora 17.00, Csakvar (Ungaria): Ungaria – Danemarca 3-1
Dabas (Ungaria): Olanda – Liechtenstein 9-0
ora 18.30, Oulu (Finlanda): Georgia – Finlanda 0-2
Cupa Regiunilor
ora 16.30, San Giovanni (Italia): Italia – Slovenia 4-1
Inveruno (Italia): Macedonia – Irlanda 0-2
Preliminarii Campionatul European Feminin Juniori sub 17 ani
ora 16.00, Skopje: Austria – Macedonia 7-0
Skopje: Bosnia – Irlanda de Nord 4-0

Hjorring (Danemarca) – „Hjorring Stadium”

„Hjorring Stadium”
Este stadionul din localitatea Hjorring, din Danemarca, aici având loc partidele formaţiilor FC Hjorring şi Fortuna Hjorring. Arena a fost inaugurată în anul 1930, modernizată în 2014 şi are o capacitate de 7.500 locuri.
Hjorring
Este un oraş din Danemarca, situat în regiunea Iutlanda Nordică, fiind unul dintre cele mai vechi oraşe din această ţară. Are o populaţie de aproximativ 25.000 locuitori.

joi, 29 septembrie 2016

Liga A Prahova, etapa a 7-a. Avancronici şi delegări

La finalul acestei săptămâni, sunt programate meciurile etapei a 7-a din Liga A Prahova, la fotbal. Sunt câteva dueluri intersante, la Blejoi, Băicoi şi Tufeni, dar şi dispute care se anunţă disproporţionate la Ceptura şi Păuleşti. Programul complet, cu avancronicile şi delegările - campinatv.ro/sport.

Liga a 3-a, etapa a 5-a, delegările oficialilor prahoveni

vineri, 30 septembrie, ora 16.00
Voluntari: FC II Voluntari - SCM Piteşti
Bogdan Dumitrache (Bucureşti) - Gabriel Boncz (Făgăraş), Viorel Pânzaru (Braşov) - Cristian Nica (Ploieşti), Marin Iancu (Urziceni)
ora 17.00
Ştefăneşti: Dinamo II Bucureşti - Metaloglobus Bucureşti
Adrian Costreie (Buftea) - Dragoş Radu (Dragomireşti - Ilfov), Marian Istrate (Buftea) - Irina Mârţ (Bucureşti), Octavian Grigore (Ploieşti)
Bradu: Atletic Bradu - CS U II Craiova
Cristian Vieru (Cisnădie) - Adrian Epure (Orlat - Sibiu), Daniel Nagy (Mediaş) - Ionuţ Borcan, Nicolae Nuţă (Ploieşti)
Mioveni: CS Mioveni II - Urban Titu
Cristina Bujor Trandafir (Bucureşti) - Louis Oprescu (foto) (Ploieşti), Roxana Ivanov (Bucureşti) - Cătălin Cotora (Craiova), Alexandru Gherghe (Făgăraş)
Craiova: ACSO Filiaşi - Steaua II Bucureşti
Mihai Amorăriţei (Câmpina) - Octavian Ciorescu, Mircea Rusu (Ploieşti) - Cristina Babadac, Ioan Cuşcă (Alexandria)
sâmbătă, 1 octombrie, ora 11.00
Tulcea: Delta Tulcea - Viitorul Domneşti

Vineri, 30 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială Feminin Juniori sub 17 ani, Iordania
ora 15.00, Irbid: Venezuela – Germania
Kate Jacewicz – Renae Coghill (Australia), Uvena Fernandes (Indonezia) – Yoshimi Yamashita (Japonia)
ora 17.00, Amman: Mexic – Noua Zeelandă
Yeimy Martinez – Luzmila Gonzalez (Columbia), Liliana Bejarano (Bolivia) – Regildenia Holanda de Moura (foto) (Brazilia)
ora 18.00, Irbid: Camerun – Canada
Sandra Braz Bastos (Portugalia) – Susanne Kung (Elveţia), Nicolet Bakker (Olanda) – Park Ji Yeong (Coreea de Sud)
ora 20.00, Amman: Iordania – Spania
Marie Soleil Beaudoin (Canada) – Princess Brown, Stephanie Dale Yee Sing (Jamaica) – Aissata Amegee (Togo)
Preliminarii Campionatul European Juniori sub 17 ani
ora 14.00, Raahe (Finlanda): Suedia – Bulgaria
Dimitrios Massias – Ioannis Lazarou (Cipru), Riku Vihreavouri – Oskari Hamalainen (Finlanda) – Emil Bozinovski (Macedonia), Lukasz Wachowski (Polonia)
ora 17.00, Csakvar (Ungaria): Ungaria – Danemarca

Liga I, etapa a 11-a, partidele de vineri, delegări

ora 18.00, Iaşi: CSMS Iaşi - Poli Timişoara
arbitri: George Găman (Craiova) - Alexandru Cerei, Gero Szabo - Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca)
observatori: Iosif Olah (Sf. Gheorghe), Marian Ivan (Braşov)
ora 20.30, Tg. Mureş: ASA Tg. Mureş - CFR Cluj-Napoca
arbitri: Andrei Chivulete - Valentin Avram, Bogdan Velicu - Iulian Dima (Bucureşti)
observatori: Aron Huzu (foto) (Sibiu), Romulus Gabor (Hunedoara)

Cupa României, faza judeţeană, turul II, rezultate

Tineretul Gura Vitioarei - Luceafărul Drajna 2-4
Flacăra Mălăieşti - CSO Slănic 0-3

Joi, 29 septembrie, partide internaţionale oficiale

Europa League, grupe
ora 18.00, Baku: FK Qabala – FC Mainz 2-3
Astana: FC Astana – Young Boys Berna 0-0
ora 20.00, Amsterdam: Ajax Amsterdam – Standard Liege 1-0
Vigo: Celta Vigo – Panathinaikos Atena 2-0
Gent: Gent – Konyaspor 2-0
Lviv: Şahtior Doneţk – Sporting Braga 2-0
Gelsenkirchen: Schalke – FC Salzburg 3-1
Krasnodar: Kuban Krasnodar – Nisa 5-2
Florenţa: Fiorentina – FK Qarabag 5-1
Liberec: Slovan Liberec – PAOK Salonic 1-2
Praga: Sparta Praga – Inter Milano 3-1
Beer Sheva: Hapoel Beer Sheva – Southampton 0-0
Zurich: FC Zurich – Osmanlispor 2-1
Bucureşti: Steaua – Villarreal 1-1
ora 22.05, St. Etienne: St. Etienne – Anderlecht 1-1
St. Petersburg: Zenit St. Patersburg – AZ Alkmaar 5-0
Dublin: FC Dundalk – Maccabi Tel Aviv 1-0
Viena: Austria Viena – Viktoria Plzen 0-0
Roma: AS Roma – Astra Giurgiu 4-0
Bilbao: Athletic Bilbao – Rapid Viena 1-0
Genk: Genk – Sassuolo 3-1
Istanbul: Fenerbahce – Feyenoord 1-0
Manchester: Manchester United – Zoria Luhansk 1-0
Atena: Olympiacos Pireu – APOEL Nicosia 0-1
Youth League
ora 19.00, Tbilisi: Dinamo Tbilisi – Kairat Almaty 0-3

Mahajanga (Madagascar) – „Stade Rabemananjara”

„Stade Rabemananjara”
Este stadionul din localitatea Mahajanga, din Madagascar, aici având loc partidele formaţiei Fortior Mahajanga. Arena are o capacitate de 10.000 locuri.
Mahajanga
Este un oraş din Madagascar, situat în nord-vestul insulei. Este port la Oceanul Indian şi una dintre destinaţiile preferate de vacanţă din această ţară, având plaje frumoase şi peisaje remarcabile. Are o populaţie de aproximativ 220.000 locuitori.

miercuri, 28 septembrie 2016

Joi, 29 septembrie, partide internaţionale oficiale

Europa League, grupe
ora 18.00, Baku: FK Qabala – FC Mainz
Gediminas Mazeika – Vitautas Simkus, Vitenis Kazlauskas – Sergejus Sliva, Jurij Paskovskij – Vladimir Gerasimov (Lituania) – Levan Peniashvili (Georgia), Eugene Westerink (Olanda)
Astana: FC Astana – Young Boys Berna
Simon Lee Evans – Philip Thomas, Lewiss Ross Edwards – Bryn Markham-Jones (foto), Nick Pratt – Daniel Beckett (Ţara Galilor) – Gevorg Hovhannisian (Armenia), Arturs Gaidels (Letonia)
ora 20.00, Amsterdam: Ajax Amsterdam – Standard Liege
Paolo Mazzoleni – Gianluca Cariolato, Fabiano Preti – Marco Guida, Carmine Russo – Filippo Meli (Italia) – Miroslav Liba (Cehia), Bjorn Vassallo (Malta)
Vigo: Celta Vigo – Panathinaikos Atena
Luca Banti – Lorenzo Manganelli, Alessandro Giallatini – Davide Massa, Daniele Doveri – Matteo Passeri (Italia) – Eyjolfur Olafsson (Islanda), Philippe Prudhon (Franţa)
Gent: Gent – Konyaspor
Istvan Vad – Istvan Albert, Peter Berettyan – Sandor Ando-Szabo, Jozsef Erdos – Gabor Eros (Ungaria) – Leslie Irvine (Irlanda de Nord), Serghei Ilich (Belarus)
Lviv: Şahtior Doneţk – Sporting Braga

Liga A, etapa a 6-a, rezultatele ultimelor două jocuri

După ce grosul partidelor au avut loc sâmbătă şi duminică, marţi şi miercuri au avut loc ultimele două jocuri ale etapei. Rezultatele complete şi clasamentul la zi - campinatv.ro/sport.

Miercuri, 28 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Cali: Argentina – Portugalia 5-2
Champions League, grupe
ora 21.45, Sofia: Ludogorets Razgrad – Paris St. Germain 1-3
Istanbul: Beşiktaş Istanbul – Dinamo Kiev 1-1
Monchengladbach: Borussia Monchengladbach – CF Barcelona 1-2
Madrid: Atletico Madrid – Bayern Munchen 1-0
Londra: Arsenal Londra – FC Basel 2-0
Napoli: Napoli – Benfica Lisabona 4-2
Glasgow: Celtic Glasgow – Manchester City 3-3
Rostov: FC Rostov – PSV Eindhoven 2-2
Youth League
ora 14.00, Istanbul: Beşiktaş Istanbul – Dinamo Kiev 3-3
Bataisk: FC Rostov – PSV Eindhoven 0-6
ora 15.00, Monchengladbach: Borussia Monchengladbach – CF Barcelona 1-3
Praga: Sparta Praga – Mladpost Podgorica 4-0
ora 16.00, Sofia: Ludogorets Razgrad – Paris St. Germain 1-8
Borehamwood: Arsenal Londra – FC Basel 1-2
Nicosia: APOEL Nicosia – AS Roma 0-3
ora 17.00, Majadahonda: Atletico Madrid – Bayern Munchen 1-3
Frattamaggiore: Napoli – Benfica Lisabona 2-3
ora 18.00, Izmir: Altinordu – Levski Sofia 5-0
ora 19.00, Greenock: Celtic Glasgow – Manchester City 0-4
Helsinki: HJK Helsinki – Cork City 0-0
Trondheim: Rosenborg Trondheim – AIK Stockholm 0-0
Nitra (Slovacia): Nitra – Malaga 2-3
Domzale (Slovenia): NK Domzale – FK Cukaricki 1-1
Mostar (Bosnia): Zrinjski – FC Zurich 0-3
Kopavogur (Islanda): Breidablik – Ajax Amsterdam 0-3
Ovidiu: Viitorul Constanţa – Şerif Tiraspol 4-1
Felcsut (Ungaria): Puskas Academia – PAOK Salonic 1-1
Preliminarii Campionatul European Juniori sub 17 ani
ora 14.00, Kempele (Finlanda): Georgia – Bulgaria 0-1
ora 16.00, Orhei (Moldova): Rusia – Bosnia 2-1
Chişinău: Letonia – Moldova 2-0
ora 17.00, Dabas (Ungaria): Danemarca – Olanda 0-2
Telki (Ungaria): Ungaria – Liechtenstein 3-0
Alytus (Lituania): Lituania – Turcia 0-1
Kaunas (Lituania): Norvegia – Ucraina 2-2
ora 18.30, Oulu (Finlanda): Finlanda – Suedia 0-5
Cupa Regiunilor
ora 16.30, Seregno (Italia): Slovenia – Macedonia 0-0
Gorgonzola (Italia): Italia – Irlanda 0-1
ora 18.00, Legnica (Polonia): Polonia – Letonia 7-0
Polkowice (Polonia): Belarus – Portugalia 0-1
Preliminarii Campionatul European Feminin Juniori sub 17 ani
ora 16.00, Pecinci (Serbia): Serbia – Ucraina 1-1
Stara Pazova (Serbia): Belgia – România 0-1

Itape (Brazilia) – „Estadio Osvaldo Ferreira”

„Estadio Osvaldo Ferreira”
Este stadionul din localitatea Itape, din Brazilia, aici având loc partidele formaţiei Itape FC. Arena are o capacitate de 4.000 locuri.
Itape
Este un orăşel din Brazilia, situat în regiunea Bahia, din estul ţării, aproape de ţărmul Oceanului Atlantic. Are o populaţie de aproape 14.000 locuitori.

marți, 27 septembrie 2016

Miercuri, 28 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Cali: Argentina – Portugalia
Ondrej Cerny (Cehia), Gean Telles (Brazilia), Sasa Tomic (Croaţia), Francisco Rivera (Mexic)
Champions League, grupe
ora 21.45, Sofia: Ludogorets Razgrad – Paris St. Germain
Pavel Kralovec (Cehia) – Roman Slysko (foto) (Slovacia), Ivo Nadvornik – Petr Ardeleanu, Karel Hrubes – Tomas Mokrusch (Cehia) – Christos Skapoullis (Cipru), Danil Filacchione (Italia)
Istanbul: Beşiktaş Istanbul – Dinamo Kiev
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmuller – Daniel Siebert, Sascha Stegemann – Markus Hacker (Germania) – Sandor Piller (Ungaria), Claude Runavot (Franţa)
Monchengladbach: Borussia Monchengladbach – CF Barcelona
Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan – Matej Jug, Slavko Vincic – Tomaz Klancnik (Slovenia) – Georgios Bikas (Grecia), Janis Mezeckis (Letonia)
Madrid: Atletico Madrid – Bayern Munchen
Szymon Marciniak – Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz – Pawel Raczkowski, Tomasz Musial – Radoslaw Siejka (Polonia) – Markus Nobs (Elveţia), Jacob Eerel (Israel)
Londra: Arsenal Londra – FC Basel
Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra – Kevin Blom, Jochem Kamphuis – Jan de Vries (Olanda) – Hugh Dallas (Scoţia), Ronald Zimmermann (Germania)
Napoli: Napoli – Benfica Lisabona

Marţi, 27 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Medellin: Iran - Rusia 3-4
Champions League, grupe
ora 21.45, Monte Carlo: AS Monaco – Bayer Leverkusen 0-1
Dortmund: Borussia Dortmund – Real Madrid 2-2
Copenhaga: FC Copenhaga – FC Bruges 4-0
Sevilla: FC Sevilla – Olympique Lyon 1-0
Moscova: ŢSKA Moscova – Tottenham Hotspur 0-1
Lisabona: Sporting Lisabona – Legia Varşovia 2-0
Leicester: Leicester City – FC Porto 1-0
Zagreb: Dinamo Zagreb – Juventus Torino 0-4
Youth League
ora 14.00, Moscova: ŢSKA Moscova – Tottenham Hotspur 3-2
ora 15.00, San Jose de Rinconada: FC Sevilla – Olympique Lyon 2-1
ora 16.00, La Turbie: AS Monaco – Bayer Leverkusen 2-1
Loughborough: Leicester City – FC Porto 0-2
ora 17.00, Holzwickede: Borussia Dortmund – Real Madrid 2-5
Zagreb: Dinamo Zagreb – Juventus Torino 2-1
Copenhaga: FC Copenhaga – FC Bruges 0-0
Alcochete: Sporting Lisabona – Legia Varşovia 2-2
ora 19.00, Grodig: FC Salzburg – Vardar Skopje 5-0
ora 20.00, Bruxelles: Anderlecht – Midtjylland 0-0

Gonyeli (Cipru de Nord) – „Ali Naci Karakan Stadi”

„Ali Naci Karakan Stadi”
Este stadionul din localitatea Gonyeli, din Cipru de Nord. Aici au loc partidele formaţiei Gonyeli SK, arena având o capacitate de 5.000 locuri şi purtând numele unui fost apreciat jurnalist local.
Gonyeli
Este un oraş din Cipru, situat în zona de nord a insulei, în regiunea administrată de turci. Se află la mică distanţă de Nicosia şi are o populaţie de aproximativ 11.600 locuitori.

luni, 26 septembrie 2016

Marţi, 27 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Medellin: Iran - Rusia
Nurdin Bukuev (Kârgâstan), Marc Birkett (Anglia), Christopher Sinclair (Noua Zeelandă), Carlos Gonzalez (Guatemala)
Champions League, grupe
ora 21.45, Monte Carlo: AS Monaco – Bayer Leverkusen
David Fernandez Borbalan (foto) – Raul Cabanero Martinez, Roberto Alonso Fernandez – Carlos Del Cerro Grande, Juan Martinez Munuera – Diego Barbero Sevilla (Spania) - Robert Sedlacek (Austria), William Campbell (Irlanda de Nord)
Dortmund: Borussia Dortmund – Real Madrid
Mark Clattenburg – Jake Collin, Simon Bennett – Andre Marriner, Lee Mason – Harry Lennard (Anglia) - Oguz Sarvan (Turcia), Danijel Jost (Slovenia)
Copenhaga: FC Copenhaga – FC Bruges
Craig Thomson – David McGeachie, Alan Mulvanny – Steven McLean, Andrew Dallas – Graeme Stewart (Scoţia) - Jean Lemmer (Luxemburg), Peadar Ryan (Irlanda)
Sevilla: FC Sevilla – Olympique Lyon
Bas Nijhuis – Rob van de Ven, Charles Schaap – Richard Liesveld, Ed Janssen – Patrick Langkamp (Olanda) - Matteo Trefoloni (Italia), Jozef Kliment (Slovacia)
Moscova: ŢSKA Moscova – Tottenham Hotspur

Liga I, etapa a 10-a, partidele de luni, rezultate

ora 18.00, Cluj-Napoca: CFR Cluj-Napoca - Gaz Metan Mediaş 1-1
Nascimento 59 - Llullaku 44
ora 20.30, Giurgiu: Astra Giurgiu - CSMS Iaşi 1-0
Budescu 78

Partida Steaua - Villarreal va fi arbitrată de ucraineanul Evgheni Aranovski

Ucraineanul Evgheni Aranovski (foto) a fost desenat să conducă partida Steaua Bucureşti - Villarreal, care va avea loc joi, 29 septembrie, de la ora 20.00, pe Arena Naţională, din Bucureşti, în etapa a doua a grupelor Europa League. Aranovski va fi ajutat de asistenţii Oleksandr Voitiuk, Serghi Bekker, adiţionalii Anatoli Abdula, Anatoli Zhabchenko şi rezerva Semen Shlonchak. Observatorii jocului de la Bucureşti sunt belgianul Marcel Vanelshocht - pentru arbitraj, şi israelianul Ronen Hershco - pentru joc.
Evgheni Aranovski s-a născut pe 13 octombrie 1976 şi se află din anul 2011 pe lista FIFA, vârful carierei sale de până acum fiind prezenţa la Cupa Mondială Juniori sub 17 ani din Chile 2015, unde a condus partidele Africa de Sud - Coreea de Nord 1-1 şi Paraguay - Noua Zeelandă 1-2, ambele în grupe. A mai arbitrat un joc al Stelei, pe 9 august 2012, în turul III preliminar al Europa League, Spartak Trnava - Steaua Bucureşti 0-3. Precedentul meci internaţional condus de Aranovski a fost pe 4 septembrie anul acesta, Malta - Scoţia 1-5, în preliminariile CM.

Aliar Aghaiev arbitrează AS Roma - Astra

Au fost anunţate numele arbitrilor care vor oficia la jocurile din etapa a doua a grupelor Europa League. Partida AS Roma - Astra Giurgiu, care va avea loc joi, 29 septembrie, de la ora 22.05, pe "Olimpico" din capitala Italiei, va fi condusă de o brigadă din Azerbaidjan, formată din Aliar Aghaiev - Zeinal Zeinalov, Rza Mammadov - Rahim Hasanov, Orkhan Mammadov - Mubariz Hashimov. Observatorii jocului sunt olandezul Rene Temmink - pentru arbitraj, şi israelianul Rotem Kamer - pentru joc.
Aliar Aghaiev (foto) s-a născut pe 17 octombrie 1987 şi se află din anul 2013 pe lista FIFA. A arbitrat la Campionatul European Juniori sub 17 ani din Malta 2014 (Malta - Olanda 2-5, Elveţia - Scoţia 1-3, ambele în grupe) şi la Campionatul European Juniori sub 19 ani din acest an, din Germania (Italia - Austria 1-1, Anglia - Croaţia 2-1, şi finala Franţa - Italia 4-0). Este la al doilea meci în grupele Europa League, debutul său având loc pe 10 decembrie anul trecut, Rapid Viena - Dinamo Minsk 2-1. Nu a mai condus nici un meci al vreunei echipe româneşti,

Cupa României, faza judeţeană, turul II, programul

Începând de mâine, marţi, 27 septembrie, vor avea loc partidele turului al II-lea al fazei judeţene a Cupei României, după următorul program:
marţi, 27 septembrie, ora 16.30
Tineretul Gura Vitioarei - Luceafărul Drajna
Flacăra Mălăieşti - CSO Slănic

Luni, 26 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Regiunilor
ora 15.00, Lubin (Polonia): Portugalia – Letonia 2-0
ora 18.00 Legnica (Polonia): Belarus – Polonia 1-3
Preliminarii Campionatul European Feminin Juniori sub 17 ani
ora 16.00, Pecinci (Serbia): Belgia – Ucraina 4-0
Stara Pazova: România - Serbia 0-1

Cranston (Rhode Island – SUA) – „Cranston Stadium”

„Cranston Stadium”
Este stadionul din localitatea Cranston, din statul american Rhode Island, arena mutifuncţională găzduind întreceri de basseball, atletism, fotbal european, fotbal american, hochei pe iarbă.
Cranston
Este un oraş din statul american Rhode Island, aflat în aria metropolitană Providence. Are o populaţie de peste 80.000 locuitori.

duminică, 25 septembrie 2016

O câmpineancă a alergat astăzi la maratonul de la Berlin pentru o cauză nobilă!

Astăzi, 25 septembrie, s-a consemnat o premieră pentru sportul câmpinean - primul câmpinean care participă şi încheie un maraton. Cine este, ce ne-a declarat şi imagini de la cursa de astăzi de la Berlin - campinatv.ro.

Luni, 26 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Regiunilor
ora 15.00, Lubin (Polonia): Portugalia – Letonia
Dag Vidar Hafsas – Geir Isaksen (Norvegia), Adam Kupsik (foto) – Piotr Idzik (Polonia)
ora 18.00 Legnica (Polonia): Belarus – Polonia
Christos Nicolaides – Marios Dimitriadis (Cipru), Divan Valkov – Nikolai Iordanov (Bulgaria)
Preliminarii Campionatul European Feminin Juniori sub 17 ani
ora 16.00, Pecinci (Serbia): Belgia – Ucraina
Meitar Shemesh – May Moalem (Israel), Jelena Jovanovic – Jelena Banjeglav (Serbia)
Stara Pazova: România - Serbia
Svetlana Cebanu – Natalia Ceban (Moldova), Alena Karas – Irina Turovskaia (Belarus)

Liga I, etapa a 10-a, partidele de luni, delegări

ora 18.00, Cluj-Napoca: CFR Cluj-Napoca - Gaz Metan Mediaş
arbitri: Marian Balaci - Marius Nicoară (Tr. Severin), Andrei Constantinescu (foto) (Bucureşti) - Robert Dumitru (Sf. Gheorghe)
observatori: Cristian Nica (Ploieşti), Valer Şulea (Braşov)
ora 20.30, Giurgiu: Astra Giurgiu - CSMS Iaşi
arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Ovidiu Artene (Vaslui), Stelian Slabu (Braşov) - George Rădulescu (Bucureşti)
observatori: Nicolae Marodin, Constantin Stătescu (Bucureşti)

Superliga B Prahova, etapa a 8-a, rezultate şi clasament

Rapid Mizil - CS Brazi 3-1
Petrolul 95 Ploieşti - Rapid Ibrianu 4-1

Liga B Prahova, Seria Văleni, etapa a 5-a, rezultate şi clasament

Luceafărul Drajna - Tinereţea Izvoarele 1-4
Voinţa Gornet - AS Podenii Vechi 2-1

Liga B Prahova, Seria Slănic, etapa a 5-a, rezultate şi clasament

Unirea Lipăneşti - Gloria Vâlcăneşti 2-3
Muntenia Blejoi - Viitorul Ţipăreşti 10-3

Liga B Prahova, Seria Câmpina, etapa a 5-a, rezultate şi clasament

Flacăra Filipeşti de Târg - Avântul Măgureni 0-1
ACS Ariceşti - Juventus Călineşti 9-5

Liga B Prahova, Seria Teritoriu, etapa a 5-a, rezultate şi clasament

Progresul Puchenii Moşneni - AS Tg. Vechi Stănceşti 0-1
Unirea Bărcăneşti - Tineretul Balta Doamnei 6-3

Liga I, etapa a 10-a, partidele de duminică, rezultate

ora 18.00, Timişoara: Poli Timişoara - ASA Tg. Mureş 0-1
Rus 29
ora 20.30, Ploieşti: FC Voluntari - Steaua Bucureşti 2-3
Ivanovici 25, Bălan 59 - Popa 28, Boldrin 51, Momcilovic 85

Liga B Prahova, Seria Sud, etapa a 5-a, rezultate şi clasament

Viitorul Pantazi - CS Măneşti Băltiţa 1-4
AS Dârvari Coşlegi - Vulturul Zănoaga 2-0

Liga B Prahova, Seria Mizil, etapa a 5-a, rezultate şi clasament

Voinţa Vadu Părului - Olimpia Gornet Cricov 1-4
Progresul Tomşani - Avântul Iordăcheanu 1-3

Liga B. Flacăra Filipeşti de Târg - Avântul Măgureni 0-1

Într-un meci disputat la Brătăşanca, Avântul Măgureni a reuşit să învingă la limită, dar pe deplin meritat, cu scorul de 1-0, pe Flacăra Filipeşti de Târg, prin golul marcat de A. Mihai.

Liga A, etapa a 6-a, partidele de duminică, rezultate

Astăzi au avut loc 3 meciuri din cadrul etapei a 6-a a Ligii A. Rezultatele înregistrate până acum şi clasamentul la zi - campinatv.ro/sport.

Duminică, 25 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, sferturi
ora 23.30, Medellin: Argentina – Egipt 5-0
ora 2.00, Cali: Azerbaidjan – Portugalia 2-3
Preliminarii Campionatul European Juniori sub 17 ani
ora 13.00, Kaunas (Lituania): Ucraina – Turcia 0-1
ora 16.00, Chişinău: Bosnia – Moldova 1-0
Orhei (Moldova): Rusia – Letonia 1-0
ora 17.00, Alytus (Lituania): Norvegia – Lituania 2-1
Cupa Regiunilor
ora 12.00, Olomouc (Cehia): Slovacia – Cehia 0-0
Repcin (Cehia): Germania – Israel 3-1
Preliminarii Campionatul European Feminin Juniori sub 17 ani
ora 17.00, Ramat Gan (Israel): Danemarca – Elveţia 4-1
Shefayim (Israel): Israel – Slovacia 0-1