sâmbătă, 17 septembrie 2016

Juniori A. CS Câmpina - Unirea Urlaţi 6-0

Primul meci pe teren propriu pentru CS Câmpina a avut parte de o concurenţă nefericită - deschiderea ediţiei 2016 a festivalului "Serbările Toamnei".
Mai mult după numai 10 minute, portarul echipei oaspete a acuzat o stare de leşin, jocul fiind întrerupt aproximativ 20 de minute, fiind nevoie de intervenţia unei ambulanţe! Marcaţi de acest moment, jucătorii ambelor echipe nu au fost în stare să mai joace aproape nimic în prima repriză, astfel că la cabine s-a intrat cu 0-0. Repriza secundă a fost în totalitate a elevilor antrenaţi de Roberto Opatchi, care s-au impus cu scorul de 6-0, prin golurile marcate de G. Dumitru 3, Julan, Stancu şi Râjnoveanu.
Iată şi formula de start a echipei câmpinene: Buţă - Julan, Banu, Rece, Catrina - Badea, Micuţă, Cordoşi, Stancu - G. Dumitru, D. Dumitru. Rezerve: Călugăru, Râjnoveanu, Sărăţeanu, Iatan, Iordache, M. Ştefan, A. Vlad.