duminică, 4 mai 2014

"Liga lu' Lică". CS Păuleşti - Tricolorul Breaza 1-0

În această dimineață, Tricolorul Breaza a pierdut, scor 0-1, în deplasare la Păulești. În ciuda absențelor din lotul formației oaspete, jocul a fost unul destul de echilibrat, existând ocazii bune atât pentru echipa brezeană, care a ratat ocazii bune de a înscrie prin Vișan și Urdea,
cât și pentru gazde, cărora li s-a opus însă excelent portarul Petrescu. În repriza a doua, păuleștenii au avut un plus de prospețime în joc, aceștia marcând în minutul 65 prin L. Costache și ratând și alte ocazii de gol, în timp ce oaspeţii au avut șanse mai răzlețe de a marca. Tricolorul pierde, astfel, puncte extrem de importante în lupta pentru rămânerea în prima ligă judeţeană și se vede obligată să greșească cât mai puțin în rundele rămase.
În acest meci, antrenorii brezeni au folosit formula: Petrescu - Basma, Soreanu, Drăgoi, Fl. Voinea - Negotei, Vișan, Duricu (cpt), Cojocaru - Urdea, Iordache. Au mai evoluat: Mușea, Piciorea.
Sursa: csotricolorulbreaza.blogspot.ro