joi, 25 septembrie 2014

Cupa României. Fortuna Poiana Câmpina - Dinamo Bucureşti 2-2, 2-5, după prelungiri. Câteva dintre goluri...

Minutul 51: 1-0, CIOINAC. Cordoş a trimis o minge spre propriul portar Samoilă, iar acesta a prins-o în braţe, determinându-l pe arbitrul Unimăţan să acorde lovitură liberă indirectă.
În vreme ce4 în suprafaţa de pedeapsă a dinamoviştilor se pregătea executarea loviturii libere indirecte, la jumătatea terenului, Șandru, Marin și Aldea aveau o mică "şedinţă"...
Vali Munteanu execută scurt la Cioinac
şi fostul dinamovist trimite mingea în plasă, deschizând scorul.
O imagine de colecţie...
Minutul 61: 1-1, ROTARIU şutează din 10 metri, lateral dreapta, la colţul scurt, printre picioarele lui Popescu.
Minutul 63: 1-2, ROTARIU. Bărboianu a pătruns pe partea stângă,
Rotariu i-a luat faţa lui Dobrosavlevici şi înscrie cu un şut cu piciorul stâng, din 6 metri, la colţul lung
Minutul 71: 2-2, V. MUNTEANU. Minciună (nr. 5, tricou roşu) a câştigat o mingea la jumătatea terenului şi i-a pasat lung, în diagonală, lui Vali Munteanu,
"decarul" Fortunei (care nu apare în imaginea de jos) a preluat şi a şutat frumos de la aproximativ 22 metri, uşor lateral dreapta, restabilind egalitatea.
Minutul 91: 2-3, BILINSKI. La prima acţiune a prelungirilor, o excelentă centrarea de pe partea stângă a fost reluată din 6 metri de Bilinski sub transversală.
Minutul 93: 2-4, BILINSKI înscrie cel mai spectaculos gol al partidei, cu un şut de la 25 metri, aproape de vinclu
Minutul 111: 2-5, ROTARIU închide tabela şi realizează hat-trick-ul pe contraatac, trimiţând mingea în plasă din apropiere, din pasa lui Bilinski.