duminică, 22 februarie 2015

Amical. Avântul Măgureni - CSC Poiana Câmpina 2-3

Şi echipele mai mici dispută meciuri amicale, în încercarea de a pregăti cât mai bine returul acestei ediţii a campionatului judeţean. Un astfel de meci a avut loc în această dimineaţă, la Măgureni, acolo unde s-au aflat faţă în faţă Avântul Măgureni (locul 6, Liga C Prahova, Seria Văleni Câmpina) şi CSC Poiana Câmpina (locul 11, Liga B Prahova, Seria Vest). Gazdele au deschis scorul, dar poienarii au revenit conducând cu 2-1 la pauză şi impunându-se la capătul celor 90 de minute de joc cu scorul de 3-2, prin golurile marcate de Neagoe (2) şi Plumb.
Pentru poienari a fost un joc bun, de angajament, dominat în cea mai mare parte, elevii lui Alin Postolache (foto) ratând alte 5-6 ocazii bune de a mai marca. De asemenea, la echipa din Poiana Câmpina au evoluat şi câţiva jucători tineri aflaţi în probe, care ar putea fi transferaţi până la începerea returului.