sâmbătă, 19 septembrie 2015

"Liga lu' Lică". FC Băneşti - Unirea Urlaţi 7-0

Rezultatele oscilante ale formaţiei din Urlaţi, care a alternat meciuri slabe şi înfrângeri pe teren propriu, cu jocuri bune şi rezultate pozitive în deplasare, a determinat o stare de circumspecţie în tabăra băneştenilor. Iar această atitudine s-a văzut şi prin faptul că până la pauză a fost doar 1-0. În schimb, după pauză, văzând că "se poate", elevii lui Ion Burchi au apăsat pedala de acceleraţie, iar jocul băneştenilor a devenit tot mai dezinvolt pe măsură ce golurile curgeau în poarta vizitatorilor. Au fost în final 7 goluri, marcate de Negreanu (foto) - 4, Gânju, Nichifor şi Budileanu.
Ion Burchi a introdus pe teren următorul "11": Stroescu - Burlacu, Gânju, Apostol, Coman - Ţigănuş, Crăciun, Turcu, Budileanu - Roşu, Negreanu. Au mai jucat: Nichifor, Albină, Dârstaru şi portarul Veselu.