sâmbătă, 7 iunie 2014

Liga a 3-a. Fortuna Poiana Câmpina - Atletic Bradu 7-2. Golurile...

Partida Fortuna Poiana Câmpina - Atletic Bradu a avut nouă goluri, la care ar mai fi de adăugat două bare, ambele în dreptul Fortunei, dar şi o lovitură de pedeapsă, transformată, tot în contul gazdelor.
Minutul 1: 1-0, Chipirliu. Atacantul Fortunei a luat o acţiune pe cont propriu,
a pătruns în suprafaţa de pedeapsă adversă
de unde a şutat făcând inutilă intervenţia portarului advers
Şi bucuria golului care deschidea drumul spre victorie şi promovare!
Minutul 8: 2-0, Năstase. Chipirliu a pătruns pe partea dreaptă şi a centrat în faţa porţii,
de unde Năstase, din alunecare, de pe 6m, a majorat diferenţa
Bucuria jucătorilor Fortunei, în vreme ce apărătorii oaspeţilor, presimţind dezastrul îşi pun mâinile în  cap.
Minutul 23: 3-0, Năstase. Bine lansat în adâncime, Năstase a pătruns şi a şutat de la 14m fără speranţe pentru portarul advers
Iar succesul tot mai clar care se contura aduce zâmbetul pe chipurile jucătorilor Fortunei
Minutul 28: 3-1, Păvăluţă. Rădescu s-a jucat cu o minge la marginea suprafeţei de pedeapsă a Fortunei şi i-a plasat-o pe tavă lui Păvăluţă, al cărui vole s-a dus în plasă
Şi bucuria reţinută a oaspeţilor
Minutul 54: 4-1, Chipirliu. După o acţiune colectivă de atac, Chipirliu a finalizat cu un şut de la 14m pe lângă portarul advers
La fiecare gol al formaţiei sale, patronul Radu Călin s-a bucurat împreună cu cei din jurul său
Şi jucătorii s-au felicitat după fiecare reuşită, demonstrând coeziunea unui grup, poate una dintre cheile succesului Fortunei
Minutul 55: 5-1, Barbu. După numai un minut, Barbu şutează pe jos, de la 15m, în dreapta portarului Muşat
Şi manifestarea de bucurie, o săritură "a la Cristiano Ronaldo"
Minutul 64: 6-1, Aniţoiu. Intrat de numai 8 minute pe teren, Aniţoiu a pătruns pe partea stângă şi din unghi a şutat pe lângă nefericitul Muşat, înscriind primul său gol la Fortuna într-un meci oficial
Primul care a împărtăşit bucuria lui Aniţoiu a fost Vali Munteanu
Minutul 80: 7-1, Vali Munteanu. Experimentatul mijlocaş ofensiv a transformat fără emoţii o lovitură de pedeapsă
Şi a dedicat golul său suporterilor prezenţi în tribună
Minutul 86: 7-2, Păvăluţă. Zegheru a respins cu dificultate o minge şutată pe jos,
iar mingea a ajuns la "vulpoiul" Păvăluţă, care a marcat cu toată opoziţia lui B. Şandru