vineri, 7 iulie 2017

Horaţiu Feşnic a arbitrat Flora Tallinn - NK Domzale 2-3

Horaţiu Feşnic nu a avut deloc un meci uşor la debutul său în cupele europene. Împreună cu asistenţii Alexandru Cerei, Valentin Avram şi rezerva Radu Petrescu, Feşnic a condus în manşa secundă a primului tur preliminar al Europa League partida Flora Tallinn - NK Domzale.
În tor, slovenii se impuseseră pe teren propriu cu scorul de 2-0. La Tallinn, estonienii au refăcut rapid diferenţa din tur, în minutul 22 conducând cu 2-0. Slovenii au înscris înainte de pauză, un gol foarte important, care le asigura în mare măsură calificarea. Gazdele au presat continuu, având nevoie de două goluri pentru calificare, dar oaspeţii au reuşit să înscrie pe final de două ori, obţinând nu numai calificarea, dar şi victoria.
Horaţiu Feşnic a acordat 6 cartonaşe galbene (2-4) şi a fluierat 40 de faulturi (20 comise de gazde - 19 de oaspeţi). Asistenţii au avut mult mai puţin treabă, fiind un singur ofsaid tot meciul, pe atacul oaspeţilor.