duminică, 24 mai 2015

"Liga lu' Lică". Fortuna II Poiana Câmpina - Găzarul Surani 4-3

Meci foarte spectaculos în această dimineaţă la Câmpina, acolo unde Fortuna II şi Găzarul Surani au oferit o partidă cu nu mai puţin de 7 goluri. Oaspeţii au condus în două rânduri, cu 1-0 şi 2-1, apoi echipa lui Nicolae Vereu a condus cu 3-2, s-a văzut egalată, dar a marcat golul victoriei prin Constantin, cu numai 5 minute înaintea fluierului final al arbitrului Alin Gheorghe.
Celelalte goluri ale formaţiei care evoluează la Câmpina au fost marcate de Jinga (minutul 18) şi I. Gheorghe (45, 58). Partida nu a avut practic nici o miză, ceea ce a dus la o descătuşare şi dezinvoltură a jucătorilor, lucru soldat cu nu mai puţin de 7 goluri.

Fortuna II a evoluat în acest joc în următoarea alcătuire: Pârcea - Ciucă, Lupescu, Crăciun, Voicu - Dinu, Constantin, Apostol, Tandalache - Jinga, I. Gheorghe. Au mai jucat: Oprea, Bondilă.