duminică, 22 mai 2016

Liga B. Avântul Măgureni - AS Podenii Noi Valea Dulce 2-3

Avântul Măgureni a avut astăzi cea mai slabă primă repriză din întreg sezonul, peste aceasta suprapunându-se un ghinion cum rar se poate vedea, pentru că după pauză, gazdele au ratat cel puţin 10 ocazii rarisime, dar mingea s-a încăpăţânat să intre în poartă.
La pauză a fost 3-1 pentru oaspeţi, în condiţiile în care singurul gol al gazdelor a venit aproape de pauză, prin A. Dumitru. Apoi, în ciuda asediului total, un singur gol s-a mai consemnat din sumedenia de ocazii ratate, golul fiind marcat de Cordonaş, dar insuficient măcar pentru o repriză.
Avântul Măgureni a aliniat următoarea formulă de start: Antal - Voica, Tudose, Chirică, Pascu, Năstase, Ungureanu, Cordonaş, Dârmon, Bica, Neague. Au mai intrat: A. Dumitru, Harasim, C. Dumitru.