duminică, 15 mai 2016

Liga A. Unirea Cocorăştii Colţ - CS Cornu 1-5

CS Cornu s-a impus fără nici o problemă în deplasarea de astăzi de la Cocorăştii Colţ, învingând cu un categoric 5-1, prin golurile marcate de Gavrilă 2, M. Ene, Jinga, Irimescu, singura reuşită a gazdelor venind în minutele de prelungire ale partidei.
Antrenorul Mihai Dinu a aliniat pentru CS Cornu următorul "11": Plopeanu - Iacob, Pârvan, Ov. Gheorghe, Dragnea, Zamfir, Jinga, Stoica, I. Gheorghe, Gavrilă, Şovăială. Au mai intrat: M. Ene, Militaru, Oaie, Irimescu.
Imediat după fluierul final, tehnicianul cornenilor, Mihai Dinu (foto), ne-a declarat: "Mă bucur că am făcut un joc bun astăzi şi suntem încrezători în perspectiva meciului din etapa viitoare, atunci când vom întâlni pe teren propriu pe vecinii de la FC Băneşti".