sâmbătă, 28 noiembrie 2015

Cupa României, faza judeţeană. Caraimanul Buşteni - Vulturii Proviţa de Sus 6-1

În această dimineaţă, în cadrul turului al IV-lea al fazei judeţene a Cupei României, la Buşteni, s-au întâlnit echipele Caraimanul Buşteni şi Vulturii Proviţa de Sus, ambele activând în campionat în "Super...lică", unde ocupă la jumătatea întrecerii locurile 15, respectiv, 5.
Pe teren, respectând oarecum calculul hârtiei, proviţenii au fost cei care au început mai bine şi au deschis scorul destul de repede, prin Miu, minutul 9. Apoi, gazdele au revenit treptat-treptat în joc, marcând de trei ori până în pauză şi de tot atâtea ori în repriza secundă, calificându-se pentru faza urătoare a competiţiei cu scorul de 6-1. Golurile formaţiei antrenate de Mihai Dinu (foto) şi Ciprian Geambazu au fost marcate de Simion (27), R. Mircea (39), Stăncuţu (40, 50), Slujitoru (58), Kerekeş (77).
Caraimanul Buşteni a evoluat în următoarea formulă:
Jilavu - Niculae, Cortan, Damian, Ilia - Slujitoru, Teodorescu, R. Mircea, Stăncuţu - Kerekeş, Simion. Au mai jucat: Tudorică, Marin, Tincu şi Chirilă, acesta din urmă debutând la 15 ani în prima garnitură a echipei din Buşteni.
Partida a fost arbitrată de câmpinenii Mihai Amorăriţei - Nicolae Iosif, Ştefan Călăraşu, observator fiind ploieşteanul Ion Andreoiu.