miercuri, 22 februarie 2017

Radu Petrescu a arbitrat aseară partida PSV Eindhoven - Benfica Lisabona, în optimile Youth League

În optimile Youth League, Radu Petrescu a condus aseară partida PSV Eindhoven - Benfica Lisabona, unde a fost ajutat de asistenţii Adrian Ghinguleac şi Mircea Grigoriu. Partida a fost singura dintre cele 5 desfăşurate aseară în optimile Youth League care a avut nevoie de lovituri de departajare pentru stabilirea echipei calificate, la finalul timpului regulamentar de joc scorul fiind egal, 1-1. După lovituri de departajare, Benfica a câştigat cu 5-4.
Radu Petrescu a acordat în meciul de la Eindhoven 7 cartonaşe galbene, toate în repriza secundă, între minutele 53 şi 74. Au fost 3 avertismente acordate olandezilor şi 4 lusitanilor. Petrescu a fluierat 32 de faulturi (19 comise de gazde - 13 de oaspeţi), într-un meci cu numai 3 ofsaiduri, toate pe atacul batavilor.