joi, 30 noiembrie 2017

Verdictul după scandalul de la Sălciile: antrenorul şi un jucător al oaspeţilor, amendaţi şi suspendaţi

După meciul din Cupa României, Rapid Sălciile - AS Gorgota, întrerupt în minutul 43, la scorul de 5-0, după ce oaspeţii au părăsit terenul de joc, am relatat pe larg punctul de vedere al antrenorului formaţiei oaspete - aici.
Este clar că oficialii oaspeţilor şi cei ai AJF Prahova au văzut meciuri diferite, pentru că deciziile Comisiei de Disciplină, pe baza rapoartelor arbitrului şi observatorului, sunt următoarele:
- antrenorul formaţiei AS Gorgota, Mihai Toma, suspendat două etape şi amendă 100 lei, pentru proteste şi injurii la adresa arbitrilor;
- jucătorul Lucian Niţu (AS Gorgota), suspendat două etape şi amendă 80 lei, pentru injurii la adresa arbitrilor.
Orice comentariu pare de prisos.

Un comentariu:

1. Nu mai este nimic de spus , pur și simplu mie sila de tot și de toți ... Observatorul nu a scris nimic în foaie , mi se pare normal că la astfel de cazuri sa fie chemați arbitri și observatorul sa asiste la judecata , să spună fata in fata că nu sa întâmplat nimic ... Nu doar sa se prezinte la jocuri să încaseze bani de observare și să nu scrie nimic că și cum nu s-ar fi întâmplat nimic ... Dacă nu se întâmplă nimic nu aveam motive sa părăsim terenul că doar nu ne plimbăm până la salciile 50 km să mergem sa jucat 40 minute ...