sâmbătă, 28 septembrie 2013

"Liga lu' Lică". FC Băneşti - Tricolorul Breaza 4-1

Începută, practic, de la scorul de 0-1, partida de la Băneşti a fost încheiată en-fanfare de trupa lui Ion Burchi, care s-a impus mult mai lejer decât o arată scorul final.
"Dubla" lui Iancu şi reuşitele lui Budileanu şi Filote au consfinţit un succes indiscutabil al băneştenilor, într-un meci în care Ion Burchi i-a trimis în teren pe: Veselu - Olteanu, Gânju, Popa, Albu - Păun, Iancu, Budileanu, Cristache - Hromei, Nichifor. Au mai jucat: Dârstaru, E. Popescu, Filote şi Chivu.

Un comentariu:

1. Trebuia sa mentionati domnule Sandu si ca golul al doilea al echipei de la Banesti a fost marcat in minutul 49 dupa ce "arbitrul" Safta a aratat numai 1 minut suplimentar...sa nu ma intelegeti gresit, cei de la Banesti au fost mai buni ca noi, dar se putea si fara acest "moment".