miercuri, 18 iunie 2014

Înotătorii de la Clubul „Barracuda” Câmpina s-au întors din Austria cu 12 medalii

În Austria, la Wels, s-a desfăşurat recent o competiţie de înot intitulată „International Speedo Meeting 2014”, la care au participat şi mai mulţi sportivi de la Clubul „Barracuda” din Câmpina. Vorbim despre mici înotători care, în ultima vreme, au reuşit să urce pe podium la aproape toate concursurile la care au luat parte. Iată rezultatele obţinute la Wels de către sportivii de la „Barracuda”:
- 50m liber – Sonia Drăgan - locul I; Hanna Marina - locul al II-lea; Bogdana Ellersdorfer - locul al III-lea;
- 50 m spate - Hanna Marina - locul I; Sonia Drăgan - locul al II-lea; Bogdana  Ellersdorfer - locul al III-lea;
- 50 m bras - Hanna Marina - locul I; Sonia Drăgan - locul al II-lea;
- 50 m fluture - Hanna Marina - locul I; Sonia Drăgan - locul al II-lea; Bogdana Ellersdorfer - locul al III-lea;
- 50m liber – Ionuţ Costache – locul al II-lea
Sportivii Alexandru Nistorescu şi Maria Munteanu au câştigat cupa pentru cei mai buni înotători din concurs la categoria 2007, iar Hanna Marina a obţinut trofeul pentru cea mai buna înotătoare la categoria 2005. Ceilalţi sportivi de la clubul câmpinean – Denisa Cobianu, Rebeca Istrate, Ştefan Cojocaru şi Alexandru Lungu s-au clasat în primele zece locuri la probele la care au participat.
În total, la concursul din Austria, copiii de la „Barracuda” au obţinut 4 medalii de aur, 5 de argint şi 3 de bronz.

Participarea reprezentanţilor Clubului „Barracuda” la concursul din Austria a fost posibilă şi datorită celor care au sprijinit financiar această deplasare (Kalomin Impex, Best Travel şi Farmaline).