joi, 25 septembrie 2014

Cupa României. Dinamo a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Fortuna!

Timp de 90 de minute, Fortuna a dat o replică excelentă dinamoviştilor. A jucat curajos, cu tupeu, chiar frumos, a avut mai multe ocazii decât Dinamo, mai periculoase... A deschis scorul chiar prin Cioinac (care avea ceva de demonstrat lui Stoican!), în minutul 51;
bucureştenii au preluat conducerea prin "dubla" lui Rotariu (minutele 61 şi 63), dar a avut puterea să revină în minutul 71, când a egalat prin Vali Munteanu, probabil cel mai bun de pe teren din echipa Fortunei.
Au urmat prelungirile, în care Fortuna a clacat, în primul rând din punct de vedere fizic, după ce încă de pe parcursul reprizei secunde Stăncioiu a fost nevoit să facă toată înlocuirile din cauza accidentărilor. "Dubla" lui Bilinski, introdus de Stoican spre finalul timpului regulamentar, şi golul lui Rotariu au stabilit scorul final la 5-2, mult prea dur faţă de ceea ce s-a jucat de-a lungul primelor 90 de minute.
În cursul zilei de astăzi voi reveni cu detalii suplimentare şi multe fotografii de la meciul de pe "Ilie Oană".