joi, 24 martie 2016

Cristina Dorcioman a arbitrat aseară sfertul Womens Champions League, Rosengard - Frankfurt 0-1

În prima manşă a sferturilor de finală din Womens Champions League, partida Rosengard - Frankfurt a fost arbitrată de Cristina Dorcioman - Petruţa Iugulescu, Alexandra Apostu - Teodora Albon. Observatorii partidei au fost Hilda McDermott (Irlanda) - pentru arbitraj, Ginta Pece (Letonia) - pentru joc.
Frankfurt a câştigat în partida de la Malmo cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat de Marozsan, minutul 71, din lovitură de pedeapsă. Dorcioman a acordat două cartonaşe galbene, ambele în tabăra oaspeţilor, într-un meci în care a fluierat 20 de faulturi (11 comise de gazde - 9 de oaspeţi). Asistentele Iugulescu şi Apostu au avut de semnalizat 10 ofsaiduri (2 pe atacul gazdeor - 8 pe cel al oaspeţilor).