sâmbătă, 3 februarie 2018

Amical. Tricolorul Breaza - Tricolor Bucureşti 4-2

Cea de-a treia victorie din tot atâtea posibile în campania de amicale de iarnă a venit, în această după-amiază, pentru jucătorii brezeni, în compania celui mai titrat adversar de până acum - gruparea bucureșteană AS Tricolor, vicecampioană de toamnă a eșalonului de elită al municipiului București. Disputată pe durata a trei reprize de câte 30 de minute, partida a fost câștigată de formația prahoveană, scor 4-2, prin reușitele lui Vișan, M. Ivan, S. Ivan și Ghiță, gazdele reușind, la un moment dat, să restabilească egalitatea la 2. Florin Stăncioiu a utilizat azi următoarea formulă: Toma - Albină, Damian, Dumbărescu, Brânzea, A. Duricu, Zamfir, Ghiță, Vișan, M. Ivan, Șovăială. Au mai evoluat: Briotă - S. Ivan, Negotei, M. Duricu, Călin. Următorul amical pentru brezeni va avea loc sâmbăta următoare, la Tufeni, împotriva formației de pe locul 8 din Superliga B Prahova, Petrolul Băicoi.
Partida a avut loc la Câmpina, pe terenul sintetic de la Căminul Petrol.
Sursa text şi foto: csotricolorulbreaza.blogspot.ro