miercuri, 26 septembrie 2012

Amical: Unirea Câmpina - CS Bănești 5-0

În primul dintre cele două meciuri amicale programate în cele două săptămâni de pauză forțată, Unirea Câmpina a întâlnit noua echipă a lui Ion Burchi, CS Bănești. Văduvită de o mare parte a titularilor obișnuiți, formația din Bănești nu a rezistat decât o repriză în fața mult mai valoroasei sale partenere de meci amical, astfel că după pauză a cedat. În final, Unirea s-a impus cu 5-0, prin golurile marcate de Dobrescu (52, 59), Neacșu (73) și Mendy (79, 86).
Iată și cele două loturi rulate de antrenorii Florin Stăncioiu (Unirea) și Ion Burchi (CS Bănești):
Unirea: Anghelache - Catană, B. Șandru, Lungu, Stanca - Ruptureanu, Fatai, Maria, Dobrinoiu - Stăncescu, Mandy. Au mai jucat: D. Șandru, Ghețu - Oae, Neagu, John, Neacșu, Dobrescu, Nichifor, Bica, Băcioiu, I. Dumitru.
CS Bănești: Veselu - A. Burchi, Gorgan, Bălănică, Mocanu - Ursea, Albu - Crețu, Budileanu, Dincă - Filote. Au mai jucat: Burlacu, Dârstaru, Nițu.