duminică, 30 septembrie 2012

Liga B Prahova: Cetatea Coada Izvorului - CS Cornu 0-1

Într-un adevărat derby al etapei din această serie a Ligii B Prahova, cornenii lui Andrei Ionescu au învins la Coada Izvorului cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Gratie, în minutul 75. Trebuie remarcat că portarul Bucuroiu a apărat o lovitură de pedeapsă a gazdelor, în minutul 36, astfel că la final cornenii s-au bucurat de o victorie foarte importantă pentru configuraţia clasamentului.
Antrenorul Andrei Ionescu a jucat la Coada Izvorului în formula: Antal - Coman, Drăgan, Cârstei, Fl. Stoica, Gratie (cpt), Drăgoi, A. Vane, Ungureanu, Țigănuş, R. Burlacu. Au mai jucat: Bucuroiu, Dobroiu, Diaconu, Băjenaru.
Etapa viitoare, CS Cornu, va întâlni pe teren prorpiu, sâmbătă, 6 octombrie, de la ora 15.00, formaţia CS Valea Doftanei.