duminică, 22 martie 2015

"Super...lică". AS Tufeni - Tinereţea Izvoarele 2-1

După victoria surprinzătoare a echipei Tinereţea Izvoarele la Proviţa de Sus, în restanţa desfăşurată la mijlocul acestei săptămâni, liderul din "Super...lică", AS Tufeni, a privit cu mai multă seriozitate spre partida de astăzi. Elevii lui Robert Stoica s-au pus serios pe treabă, încă de la primul fluier al partidei, dar au ratat numeroase ocazii, cele mai mari prin Ilioiu, care a trimis mingea exact la încheietura barelor, şi prin Brebenel. Deschiderea scorului a venit aproape de pauză, în minutul 40, prin Mocanu, dar dacă la pauză ar fi fost 5-0, după aspectul jocului nu s-ar fi putut supăra nimeni. La 10 minute după reluarea jocului, Brebenel (foto) nu a mai ratat ţinta, dublând avantajul liderului şi asigurând o victorie, care nu a putut fi periclitată de golul de onoare, unul meritat, al ambiţioasei formaţii din Izvoarele.
AS Tufeni a jucat în formula: T. Ionescu - R. Vasile, Braşoveanu, A. Ştefan, Mocanu - Ursea, Fomenco, Ilioiu, Stamate - Comnoiu, Brebenel. Au mai jucat: Irimescu, Şişu, B. Vasile.