sâmbătă, 27 octombrie 2012

Liga lu' Lică, CSM Câmpina - Voinţa Vadu Părului 7-0

Marcatori: Cârstea 25-autogol, D. Nae 36, Bridinel 55, 82, Oltean 58, Codreanu 66, Dr. Gheorghe 69.
CSM Câmpina: Panaite - Oltean (69 Stoian), Puchea, Nistor, Nincă - Yao, Ilioiu (cpt), Bridinel, D. Nae - C. Nicolae (65 Codreanu), Burloiu (8 Vintilă; 65 Dr. Gheorghe). Rezerve neutilizate: Nuţă - Popa, Hromei. Antrenori: Victor Roşca (principal), Robert Stoica (secund).
Voinţa Vadu Părului: Braiculescu (cpt) - Teodorescu, Frusinoiu, Vişan, Funieru - Cârstea (73 Bărbuceanu), Caliţa, Iancu (55 Turcu), Opre - Găman, Vlaicu (63 Roşu). Rezerve neutilizate: M. Nicolae, Gheorghiţă. Antrenor: Romulus Cernat.
Cartonaşe galbene: Ilioiu 89 - Teodorescu 27, Funieru 60.
Cartonaşe roşii: Braiculescu 81.
Arbitri: Gabriel Cojanu (Văleni) - Ştefan Dumitrache (Râfov), Nicolae Dobre (Colceag).
Observator: Viorel Băltăţeanu (Ploieşti).
Pornită ca mare favorită a acestui joc, formaţia câmpineană nu a reuşit să înscrie la primele ocazii. Mai mult, în minutul 8, Roşca s-a văzut nevoit să-l înlocuiască pe Burloiu, din cauza unei sângerări la nas, după o ciocnire neintenţionată. Deschiderea scorului a venit printr-un autogol,
ceea ce nu reuşise până atunci una dintre formaţiile favorite la câştigarea campionatului - să înscrie în poarta lui Braiculescu - izbutind un jucător al oaspeţilor, Cârstea.Apoi, golurile au curs în poarta formaţiei din Vadu Părului, dar au fost destule momente în care şi oaspeţii au arătat un fotbal plăcut, cea mai mare ocazie a lor venind în minutul 48, atunci când mingea trimisă de Caliţa de la 18 metri a lovit transversala, după o acţiune colectivă foarte frumoasă. Cu 9 minute înaimnte de final, Braiculescu comite un fault prostesc în postură de ultim apărător, este eliminat, iar în poartă intră jucătorul Vişan, care imediat primeşte gol, din lovitura liberă excelent executată de Bridinel, acesta fiind şi momentul stabilirii scorului final: 7-0 pentru CSM, un scor dur, dar corect, chiar dacă oaspeţii parcă ar fi meritat măcar un gol de onoare.