duminică, 10 august 2014

Amical. AFC Brebu - CSC Poiana Câmpina 4-1

Pe stadionul din Brebu a avut loc în această dimineaţă un meci amical între AFC Brebu ("Liga lu' Lică") şi CSC Poiana Câmpina (Liga B Prahova). Gazdele s-au impus cu scorul de 4-1, prin golurile marcate de
B. Dumitru, Boaşcă, Elisei şi Toader, în vreme ce pentru poienari a marcat Neagoe. Poienarii au fost cei care au deschis scorul, prima repriză fiind una chiar frumoasă, spectaculoasă, cu un fotbal de calitate la care au contribuit ambele echipe. După pauză, mai experimentaţi, brebenii s-au detaşat la o diferenţă de trei goluri.
AFC Brebu a jucat în acest meci amical în formula: Niţă - Bej, Neagu, Militaru, Irimescu - Toader, Dragomir - B. Dumitru, Mâinea, Dorişor - Elisei. Au mai jucat: Stănulescu - Boaşcă, Badea, Ciobotaru, Ioniţă, C. Petre. Antrenor: Robert Săvulescu.
De partea cealaltă, CSC Poiana Câmpina a început partida cu: Bucuroiu - Stoian, Roşu, Sim, Bârligă, Postolache, Achim Neagoe, Plumb, Dumitru, Ion. După pauză au fost rulaţi toţi ceilalţi jucători prezenţi, la care s-au adăugat 6 jucători veniţi în probe. De asemenea, patru titulari au fost învoiţi pentru acest joc.