joi, 7 august 2014

Amical. Fortuna Poiana Câmpina - Unirea Slobozia 3-1

În amicalul din această după-amiază de la Târlungeni, împotriva formaţiei Unirea Slobozia, Fortuna Poiana Câmpina a început jocul cu: I. Popescu - Birău, M. Marin, B. Şandru, Damian - Cioinac, Minciună - Honciu, V. Munteanu, Corcoveanu - Arnăutu.
Fortuna a deschis scorul încă din minutul 3, după ce Honciu a finalizat o frumoasă acţiune de atac. Prima repriză a fost una antrenantă, în care elevii lui Florin Stăncioiu au etalat un joc net superior celui din precedentul meci amical, câştigat cu 3-1 în faţa formaţiei ACS Berceni.
La pauză, Stăncioiu a schimbat integral echipa, trimiţându-i în teren pe: Gârlea - Năstase, M. Marin, Dobrosavlevici, Stancu - Roman, Adăscăliţei - Zsiga, Buhuşi, Antohi - Băcioiu. Fortuna a controlat şi această parte a doua a jocului, majorându-şi diferenţa în minutul 61 prin Buhuşi.
Cu aproximativ un sfert de oră înaintea finalul partidei, ialomiţenii au redus din diferenţă. Apoi, pe final, Fortuna a mai înscris o dată, prin Antohi.