vineri, 19 octombrie 2012

Liga a III-a: Civitas Făgăraş - Unirea Câmpina 1-3. Gafa arbitrului Coman la eliminarea lui Băcioiu

Primul minut al prelungirilor partidei de la Făgăraş a adus o gafă de proporţii a arbitrului Paul Coman. La o intrare mai tare a lui Băcioiu asupra lui Colarez, arbitrul Coman îi acordă lui Băcioiu cartonaşul galben. Stupoare în tabăra oaspeţilor, ştiindu-se că Băcioiu mai încasase un cartonaş galben şi în minutul 66 al jocului de la Făgăraş. Cu multă nonşalanţă, arbitrul cere reluarea rapidă a jocului. După câteva zeci de secunde, timp în care ambii asistenţi îşi fluturau de zor fanioanele, iar toată lumea din tabăra gazdelor zbiera la adresa sa, Coman a oprit partida. S-a consultat cu asistentul Mihaela Militaru,
l-a chemat pe Băcioiu şi i-a arătat cartonaşul roşu! Apoi a reluat jocul cu o minge de arbitru, dar impresia asupra prestaţiei sale a avut mult de suferit din cauza acestei gafe impardonabile.