sâmbătă, 30 ianuarie 2016

Amical. Petrolistul Boldeşti - CS Păuleşti 2-1

Singura echipă prahoveană din Liga a 3-a, Petrolistul Boldeşti, şi liderul campionatului judeţean, CS Păuleşti, s-au întâlnit în această dimineaţă la Scăieni într-un meci de verificare, util pentru ambele formaţii. Boldeştenii s-au impus cu scorul de 2-1, prin "dubla" lui Ad. Ilie, în vreme ce pentru formaţia antrenată de Iulius Mărgărit a marcat M. Mihai.
Păuleştenii au dat o replică foarte bună, au avut momente în care au controlat partida, iar după pauză au jucat cu 6 jucători sub 23 ani, chiar şi în aceste condiţii având câteva ocazii bune de gol, inclusiv o bară. este drept şi boldeştenii au făcut după pauză mai multe schimbări, astfel încât, până la urmă, a fost un test reuşit pentru ambele formaţii.