duminică, 26 iulie 2015

Amical. CS Cornu - Petrolul Băicoi 2-5

În această dimineaţă, la Cornu a avut loc un meci amical în care CS Cornu a întâlnit formaţia Petrolul Băicoi. Jocul curgea oarecum firesc, cu gazdele la timona partidei, care au şi marcat în două rânduri prin Valică şi Dragnea, dar după pauză, odată cu numeroasele schimbările efectuate de antrenorul Mihai Dinu (foto), oaspeţii au reuşit nu numai să egaleze, dar să şi întoarcă rezultatul de o manieră categorică, impunându-se finalmente cu scorul de 5-2.
"Din păcate, jucătorii pe care i-am introdus după pauză nu s-au ridicat la nivelul primului 11, iar acest lucru s-a reflectat în rezultatul final, în condiţiile în care oaspeţii au jucat cu multă ardoare. Meciul ne-a demonstrat că mai avem mult de lucru în perspectiva noului sezon, care se apropie cu paşi repezi", a declarat antrenorul formaţiei CS Cornu, Mihai Dinu.