joi, 22 noiembrie 2012

Napoli învinge din penalty, în minutul 90+4, la Stockholm, într-un meci arbitrat de Haţegan

S-a încheiat de puţin minute meciul AIK Stockholm - Napoli, din grupele Europa League, meci arbitrat de Ovidiu Haţegan - Cristian Nica, Octavian Şovre - Alexandru Tudor, Sebastian Colţescu - Adrian Ghinguleac. Napoili s-a impus cu 2-1. După 1-1 la pauză, goluri Danielsson 35 şi Dzemaili 20, italienii s-au impus în minutul 90+4, dintr-un penalty transformat de Cavani.
Haţegan a arătat 4 cartonaşe galbene (2-2) şi o eliminare, în tabăra oaspeţilor, în minutul 85, Aronica primind direct cartonaşul roşu. De asemenea, a fluierat 57 (1) de faulturi (27 comise de gazde şi 30 de oaspeţi), în vreme ce asistenţii Nica şi Şovre au arătat doar 3 ofsaiduri (două pe atacul gazdelor şi unul pe cel al oaspeţilor).