sâmbătă, 24 noiembrie 2012

Liga lu' Lică. CSM Câmpina - Petrolistul Boldeşti 1-0. Faza penalty-ului din minutul 90+4

În ultimul din cele 4 minute de prelungiri dictate de Ionuţ Neagu, un jucător al formaţiei Petrolistul Boldeşti a primit o pasă în adâncime, pe partea dreaptă a atacului oaspeţilor, Panaite i-a ieşit în întâmpinare, a sărit asupra lui, dar nu a reuşit să atingă mingea, prăbuşindu-se amândoi la pământ. Penalty, a dictat ferm şi corect Ionuţ Neagu, spre disperarea unui (aproape) întreg stadion! Suporterii au devenit furioşi, unii chiar încercând să forţeze gardurile pentru a pătrunde pe gazon, dar Neagu este de neclintit. În cele din urmă, Micu execută lovitura de pedeapsă, iar Panaite parează punând capăt partidei
şi declanşând o bucurie de nedescris în tabăra formaţiei sale, care a trecut de a agonie la extaz!