duminică, 25 noiembrie 2012

Liga C Prahova. AS Mehedința - CSC Poiana Câmpina 2-1

”Kosovo” - au spus la unison jucătorii și conducătorii formației CSC Poiana Câmpina, după meciul de la Mehedința. Elevii lui Cristian Dumitru au deschis scorul în prima repriză prin Moraru (foto), după care gazdele s-au pus ”pe treabă”, poienarii susținând că jucătorii gazdelor au fost serios împinși de la spate de brigada condusă de Bogdan Zahiu. La golul egalizator, Zahiu a acordat o lovitură liberă pentru gazde, deși asistentul semnalizase fault, iar portarul Bohâlțea a fost băgat cu totul în poartă, degetele sale umflate vorbind de la sine despre ”tratamentul” aplicat poienarilor la Mehedința. Mai mult, Stoian a fost eliminat încă din minutul 55, pentru că pe final și un jucător al gazdelor să fie eliminat după un atac criminal asupra lui Moraru. În cele din urmă, gazdele și-au făcut mendrele și au câștigat cu 2-1, dar partida a lăsat un gust amar poienarilor. Probabil că observatorul Costin Firică nu va scrie nimic în raportul său, dar din cei 25-30 de spectatori prezenți la meci cei mai mulți stăteau în incinta terenului, amplasați strategic în spatele asistenților. Ca să nu mai spunem că terenul de la Mehedința seamănă mai mult cu o cutie de chibrituri, iar calitatea gazonului este execrabilă!
În fine, în partida de la Mehedința antrenorul Cristian Dumitru a jucat cu: Bohâlțea - Mosor, Stoian, Mireanu, Neagu - Viuleț, Tuțică, Secreanu, Bârligă - Sim, Moraru. Au mai jucat: Achim și Aelenei.