sâmbătă, 24 noiembrie 2012

Liga lu' Lică. CSM Câmpina - Petrolistul Boldeşti 1-0. Imagini cu brigada lui Ionuţ Neagu

Ionuţ Neagu a avut un meci difiicl de arbitrat, mai ales în repriza secundă. Spre lauda sa a reuşit să ţină în frâu nervii jucătorilor celor două echipe, precum şi ai oficialilor de pe banca tehnică a CSM-ului, chiar dacă cele 10 cartonaşe galbene, dintre 7 în tabăra gazdelor pot părea multe. În plus, marele său merit în această partidă este că a avut puterea să arate punctul de la 11 metri pentru echipa oaspete în minutul 90+4! Nu ştiu câţi alţi arbitri, la un asemenea meci, ar fi luat aceeaşi decizie, dar Neagu a făcut-o şi merită apreciat pentru curajul său!
În schimb, asistenţii săi - Louis Oprescu şi Stelian Mălăroiu - nu s-au ridicat la acelaşi nivel, iar dacă Mălăroiu nu a avut aproape nici o fază, de partea cealaltă, Oprescu, de la care se aşteaptă mult mai mult, a greşit la mai multe dintre cele câteva decizii mai importante pe care le-a avut de luat.