sâmbătă, 24 noiembrie 2012

Liga lu' Lică. CS Bănești - AFC Brebu 3-1

CS Bănești s-a impus în derby-ul local de astăzi cu AFC Brebu mai clar decât o arată scorul final, golurile marcate de M. Negreanu, Albu și Crețu consfințind o victorie meritată a elevilor lui Ion Burchi. Golul de onoare al brebenilor a fost marcat de fost ”vârf” al Unirii Câmpina, D. Ciubotaru. Tehnicianul băneștenilor a sintetizat astfel evoluția jucătorilor săi în meciul de astăzi: ”Am văzut echipa din brebu etapa trecută și față de acel meci nu au avut vreo 5-6 titulari, cam jumătate din echipă. Noi ne-am mobilizat parcă ceva mai greu și după 1-1 la pauză, în primele 5 minute ale reprizei secunde am reușit să marcăm de două ori și să luăm un avantaj decisiv pentru câștigarea partidei”.
Ion Burchi a folosit astăzi formula: A. Negreanu - Ad. Burchi, Cristache, Gorgan, Grigoraș - Budileanu, Ursea, Albu, Crețu - M. Negreanu, Filote. Au mai jucat: Iancu, Dârstaru, Nițu și Bej.
De partea cealaltă, AFC Brebu, antrenor Robert Săvulescu, a jucat cu: Stănulescu - Lupu, Savu, Marcu, Durbac - Dragomir, Banu, Baciu, Motoroiu - D. Ciubotaru, Badea.
Partida a fost arbitrată de Marius Petre - Alexandru Chivu, Alexandru Ilie.
Chiar dacă turul s-a încheiat, Ion Burchi va continua seria de trei antrenamente săptămânale până în jurul datei de 10-15 decembrie, atunci când va avea loc tradiționalul banchet de final de an și apoi vacanța!