miercuri, 19 iunie 2013

Baraj Liga a 3-a. CSM Câmpina - Voinţa Lanurile 6-0, final

La Slobozia, a început la ora 17.30 meciul de baraj pentru Liga a 3-a între câştigătoarele campioantelor judeţene din Prahova, CSM Câmpina, şi Buzău, Voinţa Lanurile.
Câmpinenii au deschis scorul în minutul 30 prin Vişan, ducându-l până la pauză la 3-0, prin "dubla" lui Bridinel, din minutele 40 şi 44. După pauză, în minutul 56, după o centrare a lui Bridinel din lovitură liberă, D. Nae a deviat cu capul în plasă, înscriind pentru 4-0. A urmat un nou gol al lui Nae în minutul 64, scorul deja luând proporţii. În ultimul minut de joc, din lovitură de pedeapsă, Bărăgan a stabilit scorul final, 6-0.
CSM Câmpina: Panaite - Olteanu (77 Puchea), V. Sandu, Neagu, Nincă - Bărăgan, Bunea (79 Gânju), Bridinel, Ilioiu - Nae (65 Burloiu), Vişan (82 C. Nicolae). Antrenor: Valentin Sinescu.
Voinţa Lanurile: G. Sava - Roşca, Sârbescu, Stan, Moise - Chiorpec, Lazăr, Lungu (46 A. Sava), Chirică (72 Andreoiu) - Feraru (60 Ignat), Lică. Antrenor: Tănase Lăptoiu.
Cartonaşe galbene: Roşca 51.
Arbitri: Radu Petrescu (Bucureşti) - Aurel Oniţă (Constanţa), Vlad Bârleanu (Bucureşti).
Observatori: Laurenţiu Vărgatu (Brăila), Marcel Paraschiv (Bucureşti).