sâmbătă, 3 august 2013

Amical. Precizia Breaza - AFC Brebu 2-5

Astăzi după-amiază, Precizia Breaza a disputat un amical împotriva colegei de eşalon AFC Brebu. Dacă în prima repriză a fost aliniată garnitura de bază, în cea de-a doua antrenorul Cornel Vasilescu a mizat pe tinerii jucători ai echipei, scorul final fiind de 5-2 (3-2 la pauză) pentru oaspeţi, golurile brezenilor fiind marcate de
Urdea şi Şovăială. Echipa folosită a fost: O. Pavel - Brânzea, Soreanu, Goran, Boroş - Cojocaru, Duricu, Fl. Voinea, - Şovăială, Piciorea. Au mai evoluat: Urdea, A. Dumitru, Heroiu, Muşea, Mierliţă, Spurcaciu, Burlacu. Mâine, de la ora 11, Precizia Breaza va evolua din nou, pe propriul teren, în faţa echipei CSC Poiana Câmpina. (Sursa text - aspreciziabreaza.blogspot.ro)