joi, 30 aprilie 2015

Bogdan Şandru a debutat cu gol în Liga I

În această iarnă, cel mai spectaculos transfer reuşit de Fortuna - înainte de retragerea din competiţie - a fost cel al lui Bogdan Şandru la Pandurii Tg. Jiu, sub comanda lui Eduard Iordănescu. De atunci, în acest an, Şandru nu a jucat nici un minut în vreun meci oficial pentru noua sa echipă, astfel că ultimul joc oficial în care a evoluat acesta a fost partida din 6 decembrie, de la Târlungeni, Unirea - Fortuna 5-4, fiind înlocuit în minutul 57 de Crişan.
Ieri, Edi Iordănescu l-a folosit titular în meciul cu Dinamo, de la Tg. Jiu, iar Bogdan Şandru a înscris golul al doilea, transformând o lovitură liberă duh afara suprafeţei de pedeapsă dinamoviste.
Chiar dacă nu a încheiat meciul pe teren, fiind înlocuit după o accidentare, debutul lui Bogdan Şandru a fost unul de bun augur pentru jucătorul care a evoluat în prima parte a campionatului la Fortuna, dar şi pentru gruparea gorjeană.