sâmbătă, 31 ianuarie 2015

Bogdan Şandru a jucat şi în al doilea amical al Pandurilor în Antalya

În această seară, în Antalya, Pandurii Tg. Jiu a disputat cel de-al doilea meci amical al acestui stagiu de pregătire. având ca adversar formaţia TS Podbeskidzie Bielsko-Biala, locul 8 în prima ligă din Polonia. Antrenorul gorjenilor, Eduard Iordănescu, a decis să inverseze formulele de joc faţă de primul amical, astfel că cei care au fost titulari în urmă cu două zile, astăzi au intrat după pauză. Printre ei şi fundaşul central care aparţine încă de Fortuna Poiana Câmpina - Bogdan Şandru (foto).
Chiar dacă polonezii au învins cu scorul de 2-0, un gol fiind încasat de Pandurii şi în repriza secundă, totuşi, gorjenii s-au mişcat bine, iar Bogdan Şandru a fost acelaşi fundaş central sigur, precis, carepoate face faţă în această primăvară spre primul eşalon.
Pandurii vor disputa următoarele două meciuri amicale în Antalya luni şi marţi, iar la încheierea acestui cantonament este de aşteptat să se ia o decizie privind transferul lui Bogdan Şandru.