sâmbătă, 18 mai 2013

Liga C Prahova. Steaua Sângeru - CSC Poiana Câmpina 3-1

Bogdan Dumitru a fost cel care a deschis scorul pentru CSC Poiana Câmpina în partida de la Sângeru şi se părea că lucrurile sunt într-un făgaş firesc pentru liderul Seriei Slănic a Ligii C Prahova. Dar după pauză, totul s-a schimbat... Poate nici jocul poienarilor nu a mai mers, dar un gol anulat
(oficialii echipei din Poiana Câmpina susţin că total nejustificat) a stricat atmosfera partidei, care s-a încheiat cu 3-1 pentru gazde, dar într-un imens scandal. Mai mult, poienarii au rămas în inferioritate numerică în ultimul sfert de oră al meciului, Sim fiind eliminat de arbitrul Marius Petre. La final, oaspeţii au contestat trei jucători ai formaţiei gazdelor, ceea ce a determinat o reacţie de-a dreptul violentă din partea gazdelor, de aici până la un întreg circ şi scandal fiind doar un pas. Unul mic şi care a fost rapid făcut...
Antrenorul formaţiei CSC Poiana Câmpina, Cristian Dumitru, a trimis în teren pe: Bohâlţea - Sim, Panac, Neagu, Stoian - Bârligă, Achim, Moraru, Mireanu - B. Dumitru, G. Mihai. Au mai jucat: Secăreanu, Viuleţ.