sâmbătă, 24 mai 2014

Liga a 3-a. Fortuna Poiana Câmpina - Chindia Târgovişte 2-0. Meleu în prelungiri

În al treilea din cele 5 minute de prelungiri dictate de Alexandru Tudor la finalul celei de-a doua reprize a derby-ului Fortuna - Chindia, Chipiriliu a acuzat crampe musculare, căzând undeva pe la jumătatea terenului, în momentul în care Chindia se afla în ofensivă. Tudor l-a văzut şi la prima oprire a jocului, a întârziat reluarea partidei ducându-se spre el. Cocomitent, din poarta târgoviştenilor a ţâşnit portarul A. Popescu, care l-a tras pe Chipiriliu. În apărarea atacantului a sărit Minciună, apoi şi alţi jucători s-au implicat în acest meleu, soluţionat de Tudor cu două cartonaşe galbene - A. Popescu şi Minciună.