Liga a 3-a, play-off
Zagon: FC Zagon - Fortuna Poiana Câmpina 0-1, final
FC Zagon: Bunduc - Răduţoiu, Mihăeş, Feraru, Bamba - Popa, Preda, Tofan, Vârlan - Pricop, Vasiliu. Rezerve: Murariu - Pop, Pintea, Torok, Ştirbu, Căşineanu. Antrenor: Călin Moldovan.
Fortuna: Zegheru - Jugaru, M. Marin, Şandru, Damian - Minciună, Barbu - Năstase, Buhuşi, Antohi - Chipirliu. Rezerve: Stroescu - Stan, Aniţoiu, Crosman, Ungureanu, A. Gheorghe, Moise. Antrenor: Florin Stăncioiu.
Arbitri: Denis Haidiner (Hunedoara) - Alin Saraol (Deva), Bogdan Terente (Bacău)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - pentru arbitraj, Mircea Bucur (Tg. Mureş) - pentru joc
La ora începerii partidei, vremea este mohorâtă, dar nu mai plouă, în schimb, pe teren sunt ceva băltoace. Interes scăzut al spectatorilor, în jur de 50. De asemenea, vă voi ţine al curent şi cu rezultatul partidei de la Târgovişte, Chindia - Argeş Piteşti, totul în timp real.
Minutul 1: a început partida
Minutul 2: 0-1, ANTOHI; centrare Damian de pe partea dreaptă şi lovitură de cap din 8m a lui Antohi, care deschide scorul
Minutul 9: şut frumos al lui Barbu, de la 17m, mingea loveşte stâlpul din stânga lui Bunduc
Minutul 10: Feraru (FC Zagon), cartonaş galben
Minutul 19: Buhuşi şutează de la marginea suprafeţei de pedeapsă puţin alături
Minutul 19: la Târgovişte se deschide scorul, Chindia - Argeş Piteşti 1-0, din penalty, fază la care Baicu, de la piteşteni, a fost eliminat
Minutul 23: la Târgovişte s-a restabilit egalitatea, Dulcea înscriind pentru piteşteni, Chindia - Argeş Piteşti 1-1
Minutul 27: gazdele de la C Zagon au mai echilibrat partida, dar fără a pune în pericol poarta lui Zegheru, în vreme ce atacanţii Fortunei rămân periculoşi la fiecare fază
Minutul 28: la Târgovişte, Chindia - Argeş Piteşti 1-2, a marcat Miulescu
Minutul 30: Minciună şutează puţin pe lângă poarta gazdelor
Minutul 32: Pricop, de la Zagon, şutează din lovitură liberă de la 18m, puţin alături
Minutul 35: la Târgovişte, Honciu egalează pentru Chindia
Minutul 39, la Târgovişte, gazdele înscriu din nou, prin Văduva, Chindia - Argeş Piteşti 3-2
Minutul 41: Jugaru (Fortuna), cartonaş galben
Minutul 42: Preda şutează dintr-o lovitură liberă periculoasă de la marginea suprafeţei de pedeapsă peste poartă
Minutul 45: final de primă repriză şi la Zagon şi la Târgovişte
La Zagon, Fortuna a început foarte bine, a deschis scorul, după care gazdele au mai echilibrat disputa, dar fără a pune în real pericol poarta lui Zegheru. Ar mai fi de adăugat că lipsesc Vali Munteanu şi Cristescu, ambii uşor accidentaţi, ei fiind menajaţi.
Minutul 46: a început repriza secundă
Minutul 46: schimbare la Fortuna: Buhuşi a fost înlocuit de Crosman
Minutul 50: şut centrare Damian, respinge portarul gazdelor în corner
Minutul 51: centrare Damian, reluarea slabă din 6m a lui Barbu
Minutul 55: schimbare la FC Zagon, iese Vârlan, intră Pintea
Minutul 56: un şut periculos de la 25m lateral dreapta al lui Pricop şterge transversala lui Zegheru
Minutul 58: Chipirliu (Fortuna), cartonaş galben
Minutul 60: Pintea (Zagon), cartonaş galben
Minutul 62: schimbare la Fortuna, Aniţoiu îl înlocuieşte pe Antohi
Minutul 64: Zegheru bâlbâie o minge în propria suprafaţă de poartă, dar evită până la urmă pericolul
Minutul 66: Pricop centrează de pe partea stângă, iar Feraru reia cu capul puţin alături
Minutul 68: Chipirliu ratează din poziţie bună, de la 14m lateral stânga, trimiţând slab, fără probleme pentru Bunduc
Minutul 71: Pricop şutează periculos, dar defensiva Fortunei respinge în corner
Minutul 75: la Târgovişte, scorul continuă să se menţină 3-2 în favoarea gazdelor, în vreme ce la Zagon, gazdele devin ce în ce mai periculoase, presând tot mai aproape de poarta lui Zegheru
Minutul 84: şutul lui Crosman spre gol este deviat de un fundaş în corner
Minutul 85: acelaşi Crosman îl lobează pe Bunduc, dar Preda respinge din faţa linie porţii
Minutul 86: schimbare la FC Zagon: Pop îl înlocuieşte pe Tofan
Minutul 88: cursă a lui Aniţoiu, care şutează periculos, dar puţin alături
Minutul 89: schimbare la Fortuna: iese Năstase, intră A. Gheorghe
Minutul 90: arbitrul arată 3 minute suplimentare
Minutul 90+2: B. Şandru (Fortuna), cartonaş galben
Minutul 90+3: finalul partidei, victorie grea, dar merittaă a Fortunei