sâmbătă, 1 noiembrie 2014

LIVE-text. Liga a 2-a. CSM Rm. Vâlcea - Fortuna Poiana Câmpina 1-2, final

CSM Rm. Vâlcea - Fortuna Poiana Câmpina 1-2, final
Stadion: Municipal. Spectatori: circa 200.
CSM Rm. Vâlcea: D. Popescu - Deaconescu, I. Stoica (cpt), Pârvulescu,  Briceag - L. Iordache - Konyeha, Câju, O. Popescu, Geantă - Coman. Rezerve: Fejer - Nkongue, Calcan, Dumitraşcu, A. Ionescu, Vl. Munteanu, Neagu. Antrenori: Erik Lincar (principal), Florin Nofitovici (secund), Robert Tufişi (pentru portari).
Fortuna Poiana Câmpina: I. Popescu - Aldea, M. Marin (cpt), B. Şandru, Damian - Cioinac, Minciună - V. Munteanu, Honciu, Antohi - Chipirliu. Rezerve: Gârlea - Dobrosavlevici, M. Stancu, Năstase, Crişan, Birău, Coteanu. Antrenori: Aurelian Stamate (principal), Ştefan Odoroabă (secund), Cornel Cornea (pentru portari), Bogdan Aldea (preparator fizic).
Arbitri: Omar Dumitrică (Craiova) - Damian Antal (Bacău), Ciprian Iovu (Botoşani) - Adrian Costreie (Buftea).
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - pentru arbitraj, Ion Lupşa (Caransebeş) - pentru joc.
Minutul 1: a început partida
Minutul 2: Fortuna s-a instalat deja în jumătatea adversă de teren şi a obţinut prima lovitură de colţ a partidei, după o acţiune a lui Vali Munteanu
Minutul 14: Chipirliu a avut o bună oportunitate de a înscrie
Minutul 15: Fortuna a controlat primul sfert de oră al partidei, chiar dacă s-a jucat mai mult la jumătatea terenului
Minutul 16: 1-0, GEANTĂ - a reluat din 3 metri, nemarcat, cu capul, o centrare de pe partea dreaptă, după ce Pârvulescu a prelungit tot cu capul
Minutul 25: o acţiune bună a Fortunei este oprită pe motiv de ofsaid
Minutul 26: până acum, arbitrul Dumitrică a acordat două cartonaşe galbene - Iordache, de la vâlceni, şi Aldea, de la Fortuna
Minutul 30: un contraatac periculos al Fortunei este oprit neregulamentar de "căpitanul" Stoica
Minutul 34: după un început destul de bun, Fortuna nu a mai reuşit să pună în pericol poarta lui D. Popescu, atacurile prahovenilor oprindu-se la marginea suprafeţei de pedeapsă adversă
Minurul 40: ocazie mare a gazdelor, Coman a scăpat singur cu I. Popescu, dar din 7 metri a trimis puţin alături de poartă
Minutul 45+1: finalul primei reprize
Prima repriză a fost destul de modestă, cu foarte puţine ocazii la cele două porţi, singurul gol marcându-se în urma unei erori de marcaj a defensivei oaspete.
Minutul 46: a început repriza secundă
Minutul 47: 1-1, V. MUNTEANU - bine lansat pe un culoar perpendicular spre poartă, a înscris cu un şut frumos de la 15 metri
Minutul 56: schimbare la Fortuna, Dobrosavlevici îl înlocuieşte pe Aldea
Minutul 66: ocazie mare pentru Fortuna, dar Deaconescu scoate de pe linia porţii, la o fază la care goal-keeper-ul gazdelor era depăşit
Minutul 67: schimbare la Vâlcea: Konyeha a fost înlocuit cu Nkongue
Minutul 74 schimbare la Vâlcea: Vl. Munteanu intră în locul lui Geantă
Minutul 80: 1-2, CHIPIRLIU, lansat în adâncime, a trimis mingea printre picioarele portarului advers
Minutul 81: schimbare la Fortuna, Năstase îl înlocuieşte pe Chipirliu
Minutul 90: schimbare la Fortuna: Honciu a fost înlocuit cu Stancu
Minutul 90+4: fluier final