sâmbătă, 1 noiembrie 2014

"Super...lică". AS Dâmbu - AS Tufeni 1-4

Liderul din "Super...lică" a pregătit cu atenţie partida de la Dâmbu, acolo unde principalul adversar a fost terenul jalnic - denivelat, iarbă mare, netuns... Trecând peste aceste condiţii vitrege, elevii lui Robert Stoica au făcut o primă repriză foarte bună, conducând în minutul 23 cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Mocanu, Burlacu (foto) şi Ilioiu. A urmat o acalmie în joc, relaxarea aproape firească a echipei care conduce cu 3-0, iar gazdele au revenit în joc, au marcat, dar în ultimele secvenţe ale partidei, golul lui Comnoiu a stabilit rezultatul final, 4-1, mult mai aproape de realitatea din teren.
AS Tufeni a jucat în formula: D. Şandru - Gagiu, Braşoveanu, Ştefan, Zmoleanu - Mocanu, Fomenco, Ilioiu, Stamate - Burlacu, Comnoiu. Au mai jucat: Necşoiu, R. Vasile, B. Vasile.